Svetainės medis | | Registracija

Nauja registracijaPažintinis takas

Atkarpų aprašas ir rekomendacijos

Bendras tako ilgis 5200 m. ( be atkarpos 1Az – 4Az 4600 m.)
2A – 5A (ilgumas apie 1 km.) tako atkarpa mažiausiai žmogaus veiklos paliesta J. Basanavičiaus šilo dalis. Šioje atkarpoje auga mišrus miškas – ąžuolai, liepos, klevai, guobos, pušys ir eglės. Šie brandūs medžiai stovi sename Nemuno šlaite, tuo tarpu žemiau eglynas ir pušynas įsikūrė buvusioje upės salpoje.
Šioje atkarpoje didžiausia gamtinė įvairovė. Pietinėje tako pusėje šlapia griova su tokiai vietai būdinga augalija, rytinė pusė šaltiniuota su galingais ąžuolais, eglėmis maitina pietinį upelį, pradingstantį apačioje. Šiaurinio tako riba taip pat eina gilia griova tik sausesne. Žiemos metu šlaito krūmynuose glaudžiasi stirnos, pušų milžinių viršūnėse nakvoja jūriniai ereliai.

2 – 3 ( ilgumas apie 1800 m.) atkarpa vingiuoja tarp eglyno, kuris mėgiamas voverių, kiškių taipogi lapių. Eglių kankorėžiai maistas ir voverei ir geniui. Po eglėmis kiškio kopūstų, samanų ir smulkiažiedžių sprigių kilimai, vėjovartos ertmėse tvyro avietynai. Vabalų tipografų pažeistas egles tvarko didieji margieji geniai, juodosios meletos.

3 - 4 ( ilgis apie 1000 m.) atkarpa kyla į smėlėtas kalvas kur karaliauja pušys, apie jas samanose želia mėlynynai ir bruknynai. Kairėje tarp 4 taško ir Lakštingalų al. tvyro žemapelkės liekanos.

5 – 6 smėlėtos kalvos apaugę pušimis, dešinėje nusileidus nuo šlaito aukštapelkės liekanos.

6 - 7 tarp pušų daugėja klevų, kalninių guobų, jau matome Nemuno pakrantę.

7 – 8  Nemuno pakrantė su įvairia žoline augmenija apsupta gudobelių, karklų, steriliųjų putinų, šaltalankių užtvaros.

8 – 9 - 1 baigiame kelionę per brandžių eglių, pušų mišką prie Panemunės bibliotekos.
Kelionės taku pradžiai rekomenduojame atkarpą nuo 1 arba 2 taško iki 4, sugrįžtant atgal Lakštingalų alėja. Norintiems didesnės gamtinės įvairovės, reikėtų kopti į šlaitą už Baterijos plento taškai 2A – 5A, tolimesnėje maršruto dalyje apžiūrėti žemapelkės liekanas ties 4 tašku ir patyrinėti aukštapelkės gabalėlį tarp 5 ir 6 taškų.
Tako ženklai yra ant medžių kamienų, žinoma, bet ne ant kiekvieno medžio, todėl įsidėmėkite takelio kryptį. Ten kur bus posūkiai, bus ir atžymos. Takelio tiesiojoje dalyje atžymų bus mažiau.
Jūs galite nueiti nuo takelio į šoną tiek kiek norite, tačiau reikėtų vėl jį susirasti, nes savo pranešime kur ką nors įdomaus pamatėte, būtų gerai nurodyti tą takelio atkarpą, kurioje stebėjote ką įdomaus.
Siūlome lėtą keliavimo – ėjimo būdą, nesistenkite per vieną kartą įveikti visą maršrutą.
Atradimai kurie jūsų laukia atsivers keliaujantiems lėtai. Jeigu daugiau domina augalai, nepasitenkinkite tik žvilgsniu nuo tako, paėjėkite į vieną ar kitą šalį – takas tik kryptis. Tuo labiau jeigu tikitės pamatyti atsargią stirną arba už kamieno užsiglaudusį didžiausią Lietuvos genį – juodąją meletą. Miške dažniausiai paukštį pirma išgirsite, vėliau pamatysite ir tai jeigu būsite pakankamai atsargus ir kantrus.
Atradimai (skyrius svetainėje), tai lankytojų atradimai keliaujant Taku. Atradimai gali būti dvejopi: vieni tai surastos Lietuvos Raudonosios knygos rūšys Šile (samanos, grybai, augalai, paukščiai, gyvūnai). Šiems atradimams reikalingas patvirtinimas iš portalo administratoriaus. Gali būti ir Jūsų asmeniniai atradimai – tai ką jūs matėte pirmą kartą. Tačiau ir vieniems ir kitiems reikia nurodyti vietą kur tas stebėjimas buvo atliktas. Tam tikslui nurodykite atkarpų numerius, kurie yra Tako plane.